PDA

View Full Version : Profesori koji su nam predavali

zoran
18-09-2007, 19:25
Ja ću da započnem sa spiskom onih koji se sada sećam

Mihotić Ivica - književnost
Marko Maletić - elektrotehnika
Miško Kubatov - elektrotehnika
Aileen Martinović - fizika

Strašno - stao sam!!! Likova se nekako i sećam ali imena...:confused:

sige robert
19-09-2007, 00:53
Vorkapić Milena - matematika
Tomić Vesna - istorija

zoran
19-09-2007, 01:12
Joca Štakor - čini mi se neka taktika ili tako nešto
Alfirev Gordan - elektronika
Zdenka Maček - ?
Biserka Zajšek - ?

buco
20-09-2007, 01:42
Najjači lik:
Buklijaš - iza njega smo gledali TV
Šegrt Marko - taktika
Branka Mikolaci- matematika
Elda Derniković
Mihotić
....

zoran
20-09-2007, 02:42
Eh da... sada sam našao ovu, za mene tužnu informaciju. Aileen Martinović nije među živima još od 1995. Na njenim predavanjima sam puno naučio, najviše zahvaljujući njenom stilu za to vreme, pa i danas nedostižnom po pitanju interakcije sa nama...

In Memoriam
Aileen Martinovi}
(1941.- 1995.)

" Nijedan ~ovjek nije Otok, sasvim sam za sebe; svaki je ~ovjek dio Kontinenta, dio Zemlje; Ako More odnese Grudu zemlje - Europe je manje, kako da je odnijelo kakav Rt, Posjed tvoga prijatelja ili tvoj vlastiti; smrt svakog ~ovjeka smanjuje mene, jer sam obuhva}en u ^ovje~anstvu; I zato nikad ne pitaj kome zvono zvoni;Tebi zvoni"

Ovaj moto iz romana E. Hemingwaya zaokupio je moje misli kad smo ~uli da Aileen vi{e nije me|u nama. S na{om Aileen je oti{ao dio svih nas koji smo je poznavali. Te{ko je u nekoliko re~enica re}i sve ono {to nam je Aileen zna~ila i {to je bila. @ivotni joj je put bio raznolik. Ro|ena je u Splitu 1941. godine. Gimnaziju je poha|ala u Zagrebu, gdje je diplomirala kemiju 1963. godine na Tehnolo{kom fakultetu. Nastavni rad zapo~ela je 1965. godine u Metkovi}u kao profesor fizike. Ulaskom u razred otkrila se sebi, svojim u~enicima kao vrstan u~itelj, zaljubljenik u svoj poziv. Godine 1970. preselila se s obitelji u Zagreb i nastavila svoj pedago{ki rad u Srednjoj tehni~koj vojnoj {koli gdje je radila do 1987. godine. Tijekom rada u toj {koli bavila se programiranom nastavom. U vezi s tim upisala je postdiplomski studij te je 1978. godine odbranila magistarski rad s podru~ja metodike nastave s nazivom: “Metodi~ki aspekti primjene kompjutera u nastavi fizike". Godine 1987. prihvatila je ponudu za radno mjesto tajnice Republi~kog odbora pokreta "Nauku mladima" gdje je provela gotovo tri godine. Iako je rad na tom mjestu bio dinami~an, nije mogla bez razreda i u~enika, te se vratila u~iteljskom pozivu i 1989. godine prihvatila posao nastavnika fizike u TOC-u "Prvomajska", odnosno Strojarskoj tehni~koj {koli. Zadnje godine rada provela je u gimnaziji "Lucijan Vranjanin". Voljela je nebo zvjezdanih no}i i `arkih podneva, otkrivaju}i ga sama sebi i svojim u~enicima. Razmi{ljaju}i o tome name}e mi se misao da je A. B. [imi} svoju "Opomenu" napisao pred vizijom na{e Aileen.

preuzeto sa http://www.astro.hr/krijesnice/nk_23.htm

buco
20-09-2007, 18:25
Zoki ,
Drmić ti živi u Splitu, radi u HRM (hrvatska verzija JRM). Vidio sam ga nedavno u mojoj ulici, vodio je sina na instrukcije iz matematike. Bio bih malo popričao s njim, ali iz one Vaše barake s malo kim sam bio nešto povezan, pa smo zastali samo na par minuta.
Inače Šendelj i Vučković su mi bili konkurencija po ocjenama, sjećam se da sam s njima dobio one poklončiće na kraju za 3.eg u rangu. Drago mi je da su dobro. Bio je i Miličević dobar, zar ne?
Pozdravi Mićanovića, molim te. Valjda će me se sjetiti. On je dobar čovjek! Šige ga očito zna!

zoran
22-09-2007, 15:45
kik Ivan Đurđević iz Vinkovaca ili tako nešto - neka elektronika, mada se sećam da smo nastavu imali u moto manježu!?
niska profesorka čiji je muž bio predavač na akademiji predavala nam je engleski... na vrh mi je jezika.

KICHO
27-09-2007, 18:17
Zdenka Maček - ?
Biserka Zajšek - ?
Zdenka Maček - čini mi se biologija?
Ankica Rakijaš - književnost, bila mi razrednica
Smail Omić - pješadijsko naoružanje i nastava gađanja
Zinaja, ne sjećam se imena - tjelesni
Ristić Vitomir - MFP (materijalno-financijsko poslovanje)
Buklijaš - marksizam
Milošević - geografija
Evo, sjetih ih se dosta za prvo javljanje

zoran
27-09-2007, 23:08
niska profesorka čiji je muž bio predavač na akademiji predavala nam je engleski... na vrh mi je jezika.
Prezivala se Ribarić!

jocoj
02-10-2007, 21:30
mislim da je Zlata, ako se ne varam

Sale
05-10-2007, 05:35
...Kantolić - tjelesni, mislim da je Posave(a)c - tehničko crtanje, školski psiholog Majda Rijavec (sada big face)

drazen
25-10-2007, 18:02
ristić vitomir zvani rista karatista, sreo sam ga prije 5-6 godina u austriji u trgovini, odmah me je prepoznao, a i ja njega, mislim čovjek je bio u shopingu, nije emigrirao :)
Da vidimo dalje
matemetika Janković Nedjeljko crni kukavac
književnost Elda Derniković; tražio sam već prije po spletu i mislim da još uvijek radi kao profesor književnosti u nekoj tehničkoj školi
kemija Roje Ninka
fizika R.I.P Aileen Martinović, bila je odličan pedagog, jedno vrijeme nam je predavala i Jasna ili Vesna Mičunović
elementi strojeva legendarni inž.Zajec
mehanika i čvrstoća Višnjić
povijest ne sjećam se
tjelesni ili ti fizički Zinaja
za sada toliko
pozdrav svima

brno
28-10-2007, 02:08
Sjetio sam se zabačenog kabineta hemije i uvijek nejasne bakice koja nam je objašnjavala aldehide i ketone
Ninka Roje

i neznam jeli ga ko pomenuo prof geografije
Đuro (Kurva) Milošević

Miroslav
30-10-2007, 20:49
Ne mogu da se setim imena profesora koji nam je predavao sociologiju... bio je poznat po "zutim" i "crvenim" kartonima... kao i po "prvotimcima" koji su uvek odgovarali na pocetku casa...

Takodje kada smo kod sociologije setih se da je nekima predavala i ona Maksicka koja je na zalost stradala od bivseg decka ili tako nekako.

Tada je sa njom bio u semi Misa Kubatov, koji je jedno vreme bio komandir odeljenja u 34. klasi pa posle asistent na elektotehnici.

jocoj
30-10-2007, 20:59
Taj sa ''kartonima'' i ''prvotimcima'' mislim da je bio ili Obrad ili Obradovic

ne mogu tacno da se setim:)

Miroslav
02-11-2007, 20:18
Pesic Stjepka je predavala (3/34) predmet sa najduzim mogucim naslovom - Knjizevnost sa osnovama jezicko-estetske kulture naroda Jugoslavije (<- odakle ga izvukoh pojma nemam :))

vnedeljkovic
08-11-2007, 23:40
Zar su svi zaboravili Đuru Miloševića ĐURU KURVU, profesora geografije?

Miroslav
08-11-2007, 23:57
Zar su svi zaboravili Đuru Miloševića ĐURU KURVU, profesora geografije?

Nismo zaboravili... vec je Djuro dva puta spomenut :)

Autor knjige iz geografije je bio Pavao Kurtek. Tako da je Djura obozavao da pre sto nam da kontrolni proseta izmedju redova... snimi knjige ispod klupa i vikne... "Kurtek napolje!" :D

... ili cuveni odgovor na njegovo pitanje na pocetku casa - "Dezurni koga nema?" ... "Svi ga imaju druze profesore!" :D

sige robert
09-11-2007, 04:52
Stefanović (Stefke, Gusar) Radiša

Šige 36/4

sige robert
09-11-2007, 04:56
Joca štakor - psihologija i vojna andragogija
Jasmin Jaganjac - taktika

Šige 36/4

Miroslav
09-11-2007, 21:47
Analogni racunari - Korac Milan
Mikroprocesori ili kako vec se zvase predmet - Pejanovic
Programiranje - Istvan Sidji

vnedeljkovic
13-11-2007, 03:30
Mišela (zaboravio sam prezime) - Filozofija (njena katedra NIKADA nije imala ploču napred jer su je pitomci OBAVEZNO skidali kako bi posmatrali njene noge)
Alfirev Gordan - Elektronika
Jovo Kuridža - Impulsna i digitalna elektronika
Štefanec Josip - Tehničko crtanje ("...tlocrt,nacrt,bokocrt-hoćemo znat'?...")
Nešić Sava - Topografija

Da li se seća neko kako su se zvali likovi sa optoelektronike i asistent sa elektronike?

zoran
13-11-2007, 03:32
Jovo Kuridža - Impulsna i digitalna elektronika
Video sam ga u Novom Sadu pre par godina.

Miroslav
13-11-2007, 11:20
Da li se neko seca imena onog staresine koji je elektro smerovima predavao... heh ne secam se ni imena predmeta... ali smo imali obimne labaratorijske vezbe na kojima smo lemili i slicno...

Najupecatljviji je bilo kada bi on svom asistentu (koji se zvao Uros) rekao kada neko napravi dobar lem... "Pogledaj Urose kako je lepo zalemljeno... kao suza materina" :D

zoran
13-11-2007, 12:50
Da li se neko seca imena onog staresine koji je elektro smerovima predavao... heh ne secam se ni imena predmeta... ali smo imali obimne labaratorijske vezbe na kojima smo lemili i slicno...

Najupecatljviji je bilo kada bi on svom asistentu (koji se zvao Uros) rekao kada neko napravi dobar lem... "Pogledaj Urose kako je lepo zalemljeno... kao suza materina" :DMeni ovo liči na stil Marka Maletića mog razrednog koji je predavao elektrotehniku. Uroša se ne sećam ali se sećam asistenta Miška (ne Kubatova), starijeg zajebanta koji je nosio naočare a poznat je po pričamo koje smo obožavali da slušamo. Između ostalog pričao je i o nekim moto trkama u kojima je on pobeđivao. Čini mi se da je u jednoj od trka izgubio oko...
Maletića pamtim kao ćelavog, ugojenog profesora u plavom mantilu koji je sa nama obožavao da igra fudbal. Bio je poznat po ovakvim komentarima...
Zna li iko išta o njemu, pošto ga nisam našao nigde na internetu?

Miroslav
14-11-2007, 01:56
Ovaj o kome pricam je bio ja mislim (pred penzijom) potpukovnik. Cini mi se da se predmet zvao nesto kao "Poznavanje materijala" ili "Tehnologija materijala". Kabinet je bio u jednoj od onih zgrada izmedju manjeza naourzanja i one zgrade gde smo imali hemiju.
U toj istoj zgradi na spratu je bila ucionica sa Orlovima (kompjuterima) gde se odrzavala "racunarska sekcija"...

vnedeljkovic
14-11-2007, 02:07
Meni ovo liči na stil Marka Maletića mog razrednog koji je predavao elektrotehniku. Uroša se ne sećam ali se sećam asistenta Miška (ne Kubatova), starijeg zajebanta koji je nosio naočare a poznat je po pričamo koje smo obožavali da slušamo. Između ostalog pričao je i o nekim moto trkama u kojima je on pobeđivao. Čini mi se da je u jednoj od trka izgubio oko...
Maletića pamtim kao ćelavog, ugojenog profesora u plavom mantilu koji je sa nama obožavao da igra fudbal. Bio je poznat po ovakvim komentarima...
Zna li iko išta o njemu, pošto ga nisam našao nigde na internetu?
Sećam se kako je pomenuti asistent Miško jednom upao u učionicu nasred predavanja prof Alfireva, i tražio dvojicu dobrovoljaca. Kada su se isti javili rekao je da će oni biti modeli i da je stigla ekipa iz "Gavrilovića" da snimi reklamu za svinjski narezak.Okrenuo se i otišao. Ovo ide u prilog konstataciji da je bio spadalo.
A da li se seća neko da je asistent na elektronici bila Bernarda Miklaužek, karakteristična po tome što su joj se ruke tresle iako je bila mlada (i lepa)?

zoran
24-12-2007, 02:18
Setih se sada i ppuk Strnad Marjana!

Predavao nam je neki od predmeta iz telekomunikacija a ujedno je bio i predsednik kluba radioamatera, mislim da je pozivni bio YU2CAH !

Ipsilon, Užice, dva, Cetinje, Avala, Heroj!!!

Ej, mi smo u školi imali SVOJ radio klub! O opremi da ne pričam... Mogli smo da polažemo za A, B, C,... klase radioamatera... čini mi se da je u klubu pitomaca, naš bio poslednji sprat.

Gičevski Z.
24-12-2007, 02:36
Setih se sada i ppuk Strnad Marjana!

Predavao nam je neki od predmeta iz telekomunikacija a ujedno je bio i predsednik kluba radioamatera, mislim da je pozivni bio YU2CAH !

Ipsilon, Užice, dva, Cetinje, Avala, Heroj!!!

Ej, mi smo u školi imali SVOJ radio klub! O opremi da ne pričam... Mogli smo da polažemo za A, B, C,... klase radioamatera... čini mi se da je u klubu pitomaca, naš bio poslednji sprat.
Istoriju je predavao nama Mio Potočki(nije imao jednu ruku), Zdenka Maček jeste predavala biologiju. Matematiku nam je na početku predavao jedan sariji profesor, odličan pedagog a kasnije Irena Vlajković. Naš razrednik (3. i 4. godina) Maletić Markojeste predavao električne strojeve i jadnik je znao blok čas da crta dijagram na tabli koji je na kraju samo on razumeo. Miško je bio je bio instruktor za autoelektriku i jeste se bavio kao mlad vožnjim moto-trka-znao je reći njegov tempo je bio 200 na sat. Jel se sjeća neko drugog instruktora (mislim da smo ga zvali Kole mafija) za agregate i akumulatore, on je bio legenda i načelnika smera elektroenergetike bio je p.puk.

Miroslav
27-12-2007, 11:05
Boris Kop je predavao racunarcima 34. klase. Mislim da je Zinaja predavao nekoj od drugoj grupa.

Boris, brka, je bio jako sarmantan tako da ona zgodna sestra iz stacionara (Anita bese?!) nije bas mogla da mu odoli. Secam se kada smo bili na skijanju da je ona takodje isla (da nam se nadje u slucaju povreda) ... Boris je imao grupu kojoj je bio instruktor skijanja.. ali je vise proveo vremena obucavajuci "medicinsku ekipu" :D

E sada ako sam rekao sta nisam trebao i bivseg profesora doveo u nepriliku :o

bojan
30-12-2007, 15:09
Istoriju nam je predavala Tomić Vesna,
taktiku :pero taktika
književnost:Rakijaš Ankica-razredničarka
setiču se i ostalih.

rogi
30-12-2007, 15:39
Istoriju nam je predavala Tomić Vesna,
taktiku :pero taktika
književnost:Rakijaš Ankica-razredničarka
setiču se i ostalih.
Pero Taktika kaže orjentir dva,desno dva tenk u pretrčavanju.Volio je igrati nogomet samo ga zaustavljanje u nogometu zezalo jer je bio 30 kila teži nego što treba.
Vesna Tomić je bila već tada (1983) žena u godinama .ali mnogi pitomci su bili zaljubljeni u nju.

mustafa
03-01-2008, 00:47
Da li se netko sjeca onog profesora koji je i u mjesecu Decembru dolazio na posao u kosulji i to raskopcanoj.Nama saobracajcima nije nista predavao.Uvjek ce mi ostati u sjecanju kako ide pistom u kosulji a napolju -10.Nikad necu zaboraviti ni Vesnu Tomic,oborila me iz istorije na polugodistu i jedva sam izvukao dvicu na kraju.

rogi
03-01-2008, 01:31
Da li se netko sjeca onog profesora koji je i u mjesecu Decembru dolazio na posao u kosulji i to raskopcanoj.Nama saobracajcima nije nista predavao.Uvjek ce mi ostati u sjecanju kako ide pistom u kosulji a napolju -10.Nikad necu zaboraviti ni Vesnu Tomic,oborila me iz istorije na polugodistu i jedva sam izvukao dvicu na kraju.
Ha,ha,ha mora da si bio zaljubljen u Vesnu ili si ima neki sexi komentar na nju pa je ona čula,pa te oborila zbog nepristojnosti.
Fantoma se sjećam i uvjek je išao raskopčane košulje i jakne bez obzira na minus napolju.kao da ga gledam brrrrrrrr.:eek:

piskoonline
03-01-2008, 01:53
Negde bi trebala biti imena profesora..... ali, ajd'
Vesna Škare: Književnost (hrvatska ili srpska...? ili, Osnove književnosti, ko bi to sad znao?= našao sam je svojevremeno na zajedničkoj slici u nekoj školici u Zagrebu, sad je već u penziji...
Matematiku, Medić Đuro, karakterističan po pouci o ribi za večeru i pecanju za ceo život, i, čačkanju desnog uveta sa levom rukom i obratno...
Fizičko ili tjelesni odgoj jel', hercegovac beše, Njego a dalje: cvrc' zaboravio ime... i dan-danas zgibove radim bolje od sklekova... a volio je nogomet, sunac mu....
Kako li se zvao onaj lik što je predavao NNG, kIk beše tada, ljuti živac, gađao nas je cevkom od M53?
Zajšek Biserka, istorija ili, sociologija ili...?
Dosta za večeras, kad odem na selo da prečačkam papire i uspomene iz tih vremena, možda nađem nešto još...

mirx
03-01-2008, 02:14

kad si zevo u njene obline

mirx
03-01-2008, 02:16
a vinko Visnjic, mehanika. :Pitomac zapisi zapamti kako hoces. Jankovicu ne kopaj nos... Sve je prepisivo iz knjige i sveske nijedan zadatak nije mogao da uradi dok ne pogleda resenje

mirx
03-01-2008, 02:21
Mi smo ga zvali Joca kokos. Kad nam je objasnjavao pojam dezinfiormcije. Kao saopsti on nekome neku recenicu pa onda ti nekom sledecem i tako dalje a onda onaj zadnji sto cuje kaze to naglas. Ne znam ko je bio zadnji a taj nesto lupi sto nema veze ama bas ni malo sa onim na pocetku a Joca kokos popizdi pa ga istera napolje.

mirx
03-01-2008, 02:23
Kaze, moj sin sastavi pet strana Rubikove kocke a sestu ne moze nikako.

mirx
03-01-2008, 02:25
Mili moji za sledeci cas morate mi napisati to to ........ nauciti to i to .....

Na kraju casa: Mili moji ne morate nista spremati za sledeci cas samo mi procitajte ovo barem jednom.

mirx
03-01-2008, 02:28
Ne secam se kako se zvao i sta nam je predavao ali to je zato sto smo spavali kod njega na blok casu. i na kraju casa kaze : ajmo moji spavaci kraj je. Jednom ste me ostavili da prespavam ceo odmor pa sam trco na sledeci cas na suprotni kraj kasarne.

Miroslav
03-01-2008, 11:33
Kaze, moj sin sastavi pet strana Rubikove kocke a sestu ne moze nikako.

Moj sin moze da rasklopi i sklopi racunar i on i dalje radi :)

Miroslav
03-01-2008, 11:36
Ne secam se kako se zvao i sta nam je predavao ali to je zato sto smo spavali kod njega na blok casu. i na kraju casa kaze : ajmo moji spavaci kraj je. Jednom ste me ostavili da prespavam ceo odmor pa sam trco na sledeci cas na suprotni kraj kasarne.

Mislim da sam ga video na jedoj od slika postavljenih ovde ... predavao je neki drustveni predmet (ekonomija ili tako nesto). Na slici je bio na nekoj eksurziji sa pitomcima ...

sige robert
03-01-2008, 15:28
Bila nam je razredna prve dve godine, čak je i svoj video rekorder donela od kuće da možemo gledati filmove u društvenoj prostoriji.
U to vreme se pričalo da je oborila jednog tipa iz istorije, pošto ju je merkao opasno, Tomićka primeti a ovaj je negirao u stilu kao " babe ne gledam". Taj tip je posle opet konkurisao za TSVŠ, pa je završio 33A klasu. Šta ćeš, u trećoj godini nema istorije. Pamtim lika po faci, verovatno neko od vas mu zna ime.

Šige 36/4

mirx
03-01-2008, 19:00
Mislim da sam ga video na jedoj od slika postavljenih ovde ... predavao je neki drustveni predmet (ekonomija ili tako nesto). Na slici je bio na nekoj eksurziji sa pitomcima ...
Mislim da se zvao Buklijas, dobar cova a mi smo bili brate djubrad na njegovom casu. Spavali smo bez trunke stida a on kao da nije smeo nista da nam kaze

Miroslav
03-01-2008, 21:18
Nacelnik elektro smerova je bio major Majranovic ... e sada ko ce da pogodi koja profesorka je obicno bila razredna elektro smerovima? ;)

Miroslav
03-01-2008, 21:26
Jednom prilikom na casu pita nas profesorka Vesna da li smo obratili paznju na arhitekturu u Zagrebu. Kaze ona tako: "Kada izadjete u grad, vi podignite malo glavu pa gledajte kako imaju lijepe fasade." Na pitomacko pitanje: "A sta cemo ako tako naletimo/udarimo u nekoga." Ona spretno odgovori .... "Pa mozda to bude neka djevojka. I kada joj kazete sta ste radili, djevojke sa generalno vecim osjecajem za umjetnost, ce sigurno da se zaintrigira za vas. A to moze da dovede do ... zanimljvog prijateljstva."

Pa posle neka neko kaze da TSVS nije bila skola zivota :D

Stojce Veselinov
05-01-2008, 01:16
Jel se secate Sanje Maksic predavala marksizam,koju je upucao Kubatov

mirx
05-01-2008, 01:31

Nije nju upuco Kubatov to su price. Upuco je neki tip iz Bosne kad je bila kuci

piskoonline
05-01-2008, 02:24
A, onaj Buklijaš, njega smo zvali Sutlijaš, ja ga drugačije i ne pamtim.

Sale
05-01-2008, 04:22
...gledam promidžbena poruka MUP-a nešto kao oružije je zlo vratite nelegalno i čovijek priča svoju tužnu priču - 2002. njegov tada 10-ogodišnji sin sa starijim bratom u nesmotrenoj igri puškom ubija sebe. Prvo me šokira priča pogledam a otac .... prof. KANTOLIĆ i šok još veći...

Tužno :( i šokantno :mad:

ISKRENA SUĆUT.

P.S. prof. Kantolić predavao je tjelesni odgoj

Miroslav
05-01-2008, 09:23

Takodje kada smo kod sociologije setih se da je nekima predavala i ona Maksicka koja je na zalost stradala od bivseg decka ili tako nekako.

Tada je sa njom bio u semi Misa Kubatov, koji je jedno vreme bio komandir odeljenja u 34. klasi pa posle asistent na elektotehnici.

Da dodam jos malo detalja...
Ona je otisla sa Misom u Glinu do svoje stare porodicne kuce. Dok Misa nije bio tu, u kucu je upao njen bivsi decko i ubio je da bi nakon toga izvrsio samoubistvo. Jadna Maksicka :( a i Misa takodje ... zamislite da se nadjete u takvoj situaciji ... brrrrr...

Vane Trajkov 2/35
08-01-2008, 02:23
Da dopunim listu.
Nama municijasima je celih tri godine razredna bila Babic Jasenka - HEMIJA. To je bio kuriozitet posto su svi klasovi u trecoj i cetvrtoj godini za razredne dobijali staresine, a samo smo mi municijasi ostali sa svojom razrednom do kraja.
Inace mislim da je bila nekoliko puta nagradjivana kao najbolji razredni u celom centru.
A i zasluzila je. Redovno je nabavljala karte za svakojake teatarske predstave (nismo izostajali samo na komedijama) i vodila nas je po svim zagrebackim muzejima. Silna je bila.
A na razrednim casovima nas je ucila na BON-TON, i to iz knjige. (Upitajte mladje generacije dali su culi sta je to). Ponekad je cak dolazila i u nas pitomacki restoran da vidi dali ga primenjujemo.
Secam se da je Salkic Mirsad imao najvise problema oko toga.

Vane Trajkov 2/35
08-01-2008, 02:24
Jos profesora municijasa:
- Cupurdija Boro
- Knezevic Djudja

Seticu se jos nekog!

Vane Trajkov 2/35
08-01-2008, 02:28
Misaljevic-Pean Brankica -KNJIZEVNOST

Mislim da imam dve ili tri knizice koje je centar povremeno izdavao kao zbirke pitomackih radova.
Ima nas dosta u tim zbirkama.
Potrazicu ih pa ako ima interesovanja mogao bih nesto od toga i poslati (ako ne skenirano ono bar prepisano).
Mislim da tamo ima dosta od Bucica.

sige robert
08-01-2008, 02:38
BON-TON smo i mi čitali, ceo vod, naravno to nam je bila kazna, na kraju knjige svi smo se potpisali. Sad mi je drago da sam i to pročitao.

Šige 36/4

Stole
09-01-2008, 23:46
Vinko Višić (-2) TTTTTT
Laza Obradović sociologija (svaki dan druga kravata itd pa ti crtaj za peticu) (žuti i crveni karton i tajm aut lični i grupni)
Đuro kurva
.........

Miroslav
10-01-2008, 09:05
Vinko Višić (-2) TTTTTT
Laza Obradović sociologija (svaki dan druga kravata itd pa ti crtaj za peticu) (žuti i crveni karton i tajm aut lični i grupni)
Đuro kurva
.........

Eto vidis koristi od Foruma. Lazinog imena nikako da se setim. Par stranica ranije pisali smo i o kartonima... prvotimcima (ko je prvotimac odgovara na pocetku svakog casa.)

stex
11-01-2008, 01:36
Bećir Škrielj ili tako nekako, koji nam je predavao pešadisko naoružanje.
Ivica Fištrek, valjda, matematika
Misaljević Branka, književnost
ppuk Žeželj, jedno vreme predavao nešto oko telekpmunikacija
Hajek, merenja u telekomunikacijama bio nam i razredni
onaj major pa posle ppuk što je predavao RR uređaje, pa posle bio načelnik smera, nešto na V...
Grubić Branko valjda, telekomunikacije.
Uf, ajde Stojče, pomozi..

Vane Trajkov 2/35
11-01-2008, 02:55
Seca li se neko sta nam je predavao major Stjce Kmetski?
Ja se jedino secam ono njegovog: I TAK DALJE, I TAK DALJE!
I tako u nedogled.
Secam se da smo jednom izbrojali da je za jednog skolskog casa to ponovio celih 125 puta!!!

Miroslav
11-01-2008, 09:13
Seca li se neko sta nam je predavao major Stjce Kmetski?
Ja se jedino secam ono njegovog: I TAK DALJE, I TAK DALJE!
I tako u nedogled.
Secam se da smo jednom izbrojali da je za jednog skolskog casa to ponovio celih 125 puta!!!

Stojce je bio pomocnik nacelnika TSVS za politicki rad. U glavnom je bio po raznim partijskim sastancima prisutan... ali nisma ziguran da je nesto predavao... ako i jeste onda je to bilo nesto u fazonu "kako dizati moral u jedinicima" :o

rogi
14-01-2008, 01:13
ppuk Jacić Petar nama je predavao stručne predmete i bio je genijalac.Pored toga nam je predavao na časovima o menstrualnom ciklusu žena,plodni i neplodni dani,gledali smo kako preparira jastreba,mnoge priče iz života.Recimo kaže sutra imamo test, pitanja su ta i ta i tko donese uradjen test napisan u 5 primeraka dobija 5,za manji broj primeraka nije važilo ništa.Na pitenje zašto tako, on kaže pa tko napiše odgovore na pitanja u pet primeraka on je sigurno naučio :rolleyes: i ima logike.:D :D :D

mlinar
18-01-2008, 22:10
nije je upucao vod.Kubatov nego njen bivši dečko kojeg je ostavila kada je došla u Zagreb

mlinar
18-01-2008, 22:15
Vinko Višić (-2) TTTTTT
Đuro kurva
.........
Stole nije Laza Obradović nego Lazić Obrad , a Vinko Višnjić sa mehanikom je posebna priča.

Stole
18-01-2008, 22:54
gde si mlinka,verovatno sam zamenio teze ali mislimo na istog čoveka

mlinar
18-01-2008, 23:20
gde si mlinka,verovatno sam zamenio teze ali mislimo na istog čoveka
evo me sedim za računarom i čitam naše poruke i svađam se sa klincima oni bi da igraju igrice a ja da se melo zezam sa vama

mlinar
18-01-2008, 23:24
ppuk Jacić Petar nama je predavao stručne predmete i bio je genijalac.Pored toga nam je predavao na časovima o menstrualnom ciklusu žena,plodni i neplodni dani,gledali smo kako preparira jastreba,mnoge priče iz života.Recimo kaže sutra imamo test, pitanja su ta i ta i tko donese uradjen test napisan u 5 primeraka dobija 5,za manji broj primeraka nije važilo ništa.Na pitenje zašto tako, on kaže pa tko napiše odgovore na pitanja u pet primeraka on je sigurno naučio :rolleyes: i ima logike.:D :D :D
Nama nije tako donosio testove, a vi ste bili dobri nas je učio kako se preparira vrabac ili kanarinac ne znam ali bilo je nešto malo i ličilo je na vrapca.Nas je delio u tri gripe 1.oni koji znaju, 2. oni koji pomalo znaju i oni su samo učili i propitivao ih je i 3. oni koji ništa ne znaju e oni su jebali ježa svaki čas su pisali kontrolni. Bio je ekscentričan.

Stojce Veselinov
19-01-2008, 01:38
Bećir Škrielj ili tako nekako, koji nam je predavao pešadisko naoružanje.
Ivica Fištrek, valjda, matematika
Misaljević Branka, književnost
ppuk Žeželj, jedno vreme predavao nešto oko telekpmunikacija
Hajek, merenja u telekomunikacijama bio nam i razredni
onaj major pa posle ppuk što je predavao RR uređaje, pa posle bio načelnik smera, nešto na V...
Grubić Branko valjda, telekomunikacije.
Uf, ajde Stojče, pomozi..
potpukovnik Vujadinovic.major Vilem Hajek,kapetan Grubic Branko,Alfirev Gordan,kapetan Stevanovic-mornar,kako se zvase onaj mali major sto nam je predavao radio uredjaje

Veselin Bosilkovski
20-01-2008, 13:59
Vinko Visnjic-Mehanika
Pesic i Skare- Knjizevnost
Vorkapic Milena -Matematika
Skrije Becir-PVNG
Martinovic-Fizika-razredna u 1.i2.god.
Jacic Petar- konstrukcija naoruzanja-razredni 3.i4.g.
Zajc-???
Miroslav Stojanovic-kap-k-dir 1 i2 ng-1 vod
Vranesevic Branko-KIK-nacalnik klase itd... sjetit cu se kad vidim slike---Pozdrav!!!

Mirko
27-01-2008, 14:45
Dali mi moze netko reci dali smo mi na srednjoj skoli imali strani jezik? Ukoliko jesmo koje i tko nam je to predavao?

bojan
27-01-2008, 15:54
Dali mi moze netko reci dali smo mi na srednjoj skoli imali strani jezik? Ukoliko jesmo koje i tko nam je to predavao?

da imali smo.ja sam imao nemački i bilo nas je samo tri ili četiri.
bio je i engleski i ruski.

spalato
27-01-2008, 18:55

Imali smo engleski,njemacki,ruski i francuski.Nastava se odrzavala u srednjoj baraci,izmedju 2.paviljona i kuhinje.Ja sam ucio engleski a predavala mi je Tedeschi.Onda je imala nekih 50-ak godina i veeeeliko poprsje...Sjecam se jedne zgode kad je jedan klasic,zaboravio sam mu ime,znam samo da je iz Vrbovca,radio "rucni rad" u zadnjoj klupi i svrsio u papir.Ona ga je vidjela da nesto mota i trazila da joj donese taj papir..Iznenadjenje je bilo veliko....:):)

miki
30-01-2008, 01:28
da imali smo.ja sam imao nemački i bilo nas je samo tri ili četiri.
bio je i engleski i ruski.

Bio je tu i francuski, i koliko se sjecam sa Pajom i jos jednim u cjeloj 32 klasi.

A profesorica francuskog, jedno vrijeme cak i na zamjeni za engleski je bila jedna zgodjusna sa cudnim prezimenom.... Fiola ili tako nesto

Vidim niko se (bar od racunaraca) nije sjetio
Zdenka Parlova (programiranje ili kako se je vec zvalo) sa njegovim cuvenim dosjetkama
A s njim je bio na istoj katedrii
Kurilic Dragan

zoran
30-01-2008, 12:20
Ja mislim da smo u okviru književnosti imali makedonski, slovenački i albanski.

bojan
30-01-2008, 13:06
Ja mislim da smo u okviru književnosti imali makedonski, slovenački i albanski.

albanski mislim da nije bio,jer neznam ni reći,osim ta čifša

crazymen
30-01-2008, 16:13
Kada smo vec kod profesora, tu nikako ne treba zaboraviti ISTORIJU-povijest, profesorka Vesna sa bujnim grudima.Kurikavcic je sedeo u prvoj klupi do prozora, ispred njenog stola i naravno ZASPAO JE.U jednom trenutku ona je sela za svoj stol i predavala, a Kuri se probudio i :D ni manje ni vise pogled mu je bio... a mozak je odreagovao, AU SISE. Vezano za nju, 1.NG je dosta puta "minirala" sat TAKTIKE kod kIk Umicevic Pere, Pero taktika, naravno prenesmo informaciju da ga je pomenuta pozdravila i tu pocinje njegov hepiend, dok on shvati da je prohujalo pola casa vec je bilo kasno, nema kontrolnog, nema ispitivanja, setite se njegove galame "pitomac, pitomac druge godine pa kaze da tenk skace". Eh da mi se vratiti u to vreme, ej bre ljudi neka netko vec jednom izmisli taj "vremepolov".Ah da Psihologija, ppuk Joca STAKOR sa svojim cuperkom od cela do potiljka i nezaboravnom tezom o kukuruzu od 4 metra. Dosta mi je za sada, uzivajte.

vnedeljkovic
30-01-2008, 18:55
Kada smo vec kod profesora, tu nikako ne treba zaboraviti ISTORIJU-povijest, profesorka Vesna sa bujnim grudima.Kurikavcic je sedeo u prvoj klupi do prozora, ispred njenog stola i naravno ZASPAO JE.U jednom trenutku ona je sela za svoj stol i predavala, a Kuri se probudio i :D ni manje ni vise pogled mu je bio... a mozak je odreagovao, AU SISE. Vezano za nju, 1.NG je dosta puta "minirala" sat TAKTIKE kod kIk Umicevic Pere, Pero taktika, naravno prenesmo informaciju da ga je pomenuta pozdravila i tu pocinje njegov hepiend, dok on shvati da je prohujalo pola casa vec je bilo kasno, nema kontrolnog, nema ispitivanja, setite se njegove galame "pitomac, pitomac druge godine pa kaze da tenk skace". Eh da mi se vratiti u to vreme, ej bre ljudi neka netko vec jednom izmisli taj "vremepolov".Ah da Psihologija, ppuk Joca STAKOR sa svojim cuperkom od cela do potiljka i nezaboravnom tezom o kukuruzu od 4 metra. Dosta mi je za sada, uzivajte.
Kad je već pomenut Joca Štakor:
seća li se neko njegovog pitanja "da li je moguće imati odnos (seksualni) na distanci?"
Odgovor : naravno, ako je "ona stvar" veća od distance.
Mislim da je to bilo nešto u vezi logike

sige robert
30-01-2008, 19:03
Psihologija i vojna andrgogija. Samo je trebalo " kenjati " i eto ti solidne 3-ke. Bilo je da prilikom pisanja kontrolnog Joca zaspi, zvono ga probudi. Sećam se prvi put kad smo kod njega imali čas, svađali smo se međusobno ko će sedeti u zadnjim redovima, uđe Joca, pa nas posloži po abecednom redu u prva dva reda. Jednom je hteo da nas prijavi komandiru voda, jer navodno neko " prdi " na njegovom času ( zamislite, svašta ).

Vane Trajkov 2/35
31-01-2008, 00:11
Sad sam se setio jednog njegovog pitanja - i odgovora naravno, kojeg i dan-danas ne mogu da zaboravim.
Joca pita: Znate li vi šta je to peting?
Mi naravno - tapa! (kad bi smo samo znali da je to engleski - petting)
Joca odgovara: To je onda kada je "stvar" u ruci, ruka u "stvari", ali nije "stvar" u "stvari" !!
Vrlo jasno i slikovito:D

Vane Trajkov 2/35
31-01-2008, 00:20
Strani jezik smo učili samo prve dve godine. Ja sam učio francuski ( bez mnogo vajde), a predavala nam je profesorica Živković (imena se ne sećam) ali se još sećam da je čas obavezno započinjao sa raportom na francuskom. A raport je započinjao sa komandom GARDE-A-VOUS (MIRNO).
Inače slovenački i makedonski smo učili samo u prvoj godini i to svaki po jedno polugodište.

spalato
31-01-2008, 00:26
Meni je psihologiju predavao kIk Jovicic Slobodan i po opisu bi trebao biti taj Joca stakor.Imali smo blok sat a izmedju je bio veliki odmor.Uvijek je za marendu imao slaninu i luk.I onda bi odmotavao papir govoreci:"E da vidimo sta mi je danas spremila zenica..Joj,slaninica...Odavno to nisam jeo.."

spalato
31-01-2008, 00:28
Po starom skolskom programu,do 1974. se slovenski ucio u prvoj,a makedonski u drugoj godini.Slovenski je predavala Skorput karolina,joj kako je dobra bila..:):):)

spalato
31-01-2008, 20:34
Mozda ce nekom biti zanimljivo da sazna kako su se Visnjic Vinko i Lazic Obrad zaposlili u Centru.Naime kad smo mi bili prva godina,oni su dosli sluziti vojni rok i to kao odgajatelji u Vojnoj gimanziji.I kad je pocela druga godina mi na mehaniku,kad ono Visnjic predaje.E sad kako ga osloviti?Da li Vinko,kao do sada ili "druze profesore"?Sa Lazicem je bilo isto.Dotadasnja profesorica je bila otisla na porodiljni i on je dosao na njeno mjesto.Iako smo svi mislili kako ce nam s njima biti lako,posto smo bili drugari,ubrzo smo se uvjerili u suprotno.Trebalo se itekako oznojiti za neku dvojcicu.Narocito je Visnjic bio zaguljen,pa smo ga odmah nazvali Pizistrat,a to je bio neki starogrcki vladar,izuzetno okrutan.Ipak kad su se "skinuli" bili su fer i napravili festu,a bilo je pozitinih ocjena...:):):)

crazymen
02-02-2008, 00:58
Ej bre masinci, naoruzanje i motorasi, BUDJENJE, nisu mene za badava zvali crzymen (tako me je zvao i kap.Stojanovic-crni), prisetite se MASINSKIH ELEMENATA.Prvi cas, 2.godina skole, savko za svojim stolom profesor za svojim,"djozluci" na vrh nosa, grafoskop pored njega i kaze: ja sam... pa pali grafoskop i pokazije na zid, dil.ing.masinstva Vladimir Zajc, (sve to govori kroz nos). Svi smo mi kod ZIK Dragica, cetnog staresine zaduzili plasticne trouglove i lenjire ali kod Zajca svi smo imali dvrene, naravno sve ispisane kao salabahter.Toliko je zanimljivo drzao predavanje (govorim za 1.NG 32.kl.) da je Sarcevic citao romane a ostali "vatali zjale", vrhunac zapravo REVOLUCIJA, je bila kada je nasa 1.NG.(u 3.godini) kolektivno odbila pisati kontrolni.Raport je kao dezurni predao Hercig Drazen-herc i to: "Druze profesore 1.NG 32.kl nije spremna za cas masinskih elemenata. Profesor:dobro, sednite... Staaaaa, to nije moguce, ponovi raport." Raport je ponavljan nekoliko puta, Zajc je dovodio i nekog majora, svog sefa, ali mi ipak nismo pisali taj kontrolni.Posle toga rsum je bio u "smer naoruzanje", nas razredni Maric Vid je ne samo galamio vec i psovao, a onda ppuk Jacic Petar: Maricu, i ti i oni mars u ucionu, za ovaj kontrolni 50% je kriv Zajc, 25% ste krivi vi, 24% je kriv Maric a 1% sam kriv ja, rece Jacic. Posle je ipak nastalo RIBANJE.Hvala bogu preziveli smo svi.

crazymen
02-02-2008, 01:13
PNNG nam je predavao por.Skrielj Becir, cevka od M53, a dali ste zapamtili kap.Bickaj Rama koji nam je predavao BEZBEDNOST, hodao je ucionom i bacao "nozic" u pataos, prvo obracanje mu je bilo:ja sam kap. Bicakj Rama, B, nemoj neko da zameni B sa P, B kao Beograd a ne P kao Pristina. Inace on je klasic sa kap.Mile Petrovski koji nam je drzao strojevu obuku, veliki su bili drugari (kao Olio i Stanlio), za opkladu kada si bili pitomci Petrovski je pod punom ratnom opremom na postojavanje izneo Bickaja takodje sa punom ratnom opremom. Hvala Miletu jer nas je odlicno naucio strojevi korak, bili smo bolji od najboljih pesadinaca.

Brko
02-02-2008, 23:07
Kada ga je vec Radomir spomenuo, zna li se šta je s kIk Bičkaj Ramom ?

Gvozden
03-02-2008, 18:12

Ruski jezik

Poštić Slobodanka

tibhajdu
04-02-2008, 00:30
Pošto sam novi na forumu iz sive mase izvukao sam neka imena
1.vod
-razredni starešina je bio Mijo Potočki predavao istoriju
-matematika predavala četiri godine Milena Vorkapić
-biologija Zdenka Maček-(mrzela me je iz dna duše samo ne znam Zakaj,vučem traume do dana današnjeg zbog nje) P.S NI JA JE NISAM VOLEO!
-tjelesni(fizičko) Zdenko Kantolić
-OVP (vojni propisi) Molnar Laslo -zema iz feketića nisam ga zaboravio
-srpski Pešićka
-geografija Djuro KURVA legenda, voleo sam ga, zato što je hteo mog ludog kuma (Darko Umićevića-Umek)na vreme da skrene sa vojnog poziva
-fizika AILEN Martinović (pročitao sam za nju da nije živa -ŠTETA-)
-Hemija zaboravio
-Elektrotehnika Blanka Kragelj
-Tehnologija neki lik Konjović (uvek mi je ličio na solo drinkera koji pije pivo ispred prodavnice u sedam ujutro)
Setiću se i ostalih ali treba pomenuti i:
-Korać Milana k-dira prvog voda
-Matu Ergotića načelnika klase u prvoj godini (na sreću nije Nam dugo trajao)
-Jasmina Jaganjca pešadinca
-Grubić Branka on je još u Kruševcu koliko znam
-Vujadinovića ......
-P A R L O V o njemu posebno ovo je malo prostora!
Nastavak u idućem uključenju, ali jedna intresantna stvar za likove sa telekomunikacija koji su se susretali sa Šupe Darkom ja dežurni u kasarni(Zemun) kad dolazi vojnik da pita dali može u grad da kupi nešto
pitam ga:
-momče kako se zoveš?
-Šupe Darko i iz Zagreba sam
-Da li se tvoj otac isto zove kao i ti i radi u školskom centru na Črnomercu?
-da reče on
ŠTA MISLITE DALI JE MOMAK UPOZNAO GRAD BAŠ ONAKO SKROZ??

crazymen
07-02-2008, 00:08
O kako je to divno sto gospodin "spalato" pomenu Visnjic Vinka,mehanika sa cvrstocom, veoma fin i kulturan gospodin a pri tom rigidno strog,no uz duzno postovanje nije dozvoljavao da mu pitomac ima keca.Ljevnaic to dobro zna:D, sory, izvodio ga je "milion" puta na tablu i ucio i njega i sve nas, dolazio nam je i u paviljon-sobe, jer kako je on govorio, ako mi pitomac ima jedinicu onda ja nisam dobar profesor, posebno je to radio posle REVOLUCIJE 1.NG 32.kl na masinskim elementima.Kod njega nismo mogli imati svoje lenjire i troruglove, niti svoje sestare i digitrone, sve nam je on pripremio svoje, dobro je poznavao salabahtere i sistem prepisivanja. Svaka mu cast. Zato kada bi se susretao sa nama na krugu ili u hodnicima i na nase "zdravo druze profesore" uveka nam je redovno i kulturno otpozdravljao, a ako bi imao ruke u dzepovima obavezno ih je vadio dok bi nam otpozdravio. Ako netko ima bilo kakav kontakt sa njim pozdravite ga, od sveg srca, mene a mislim i moju 1.NG.32.kl je mnogo naucio. Radomir Kovacevic & crazymen.

milten
08-02-2008, 20:33
Taj sto je predavao PNNG je kapetan Vidosavljevic, ,,dogurao,,do potpukovnika i nastavio da radi u Krusevcu u nasledniku naseg centra.Neynam na kojoj duznosti,Video sam ga nista se nije promenio.Inace negde u novembru 91 sam ,,docekao,,centar,, u B.Luci u kasarni Loyara ili yaluyani(ko ce ga sada znati) od svih staresina, uocio sam samo Bahica,skrilj becira*organizovao 2 trofejna m-53 kao odbranu kolone* i ,,komarca.A da i onog potp.sa jednim cudnim okom,sefom restorana,sto je bio u komisijikada je odbijena hrana.

milten
08-02-2008, 20:35
ma to je LAZA KAMIKAZA.,,Decko usao si u prvi tim,,.Svi koji su bili u prvom timu kod njega,znaju sta to znaci.

milten
08-02-2008, 20:39
Bio u pritvoru u Vojnoj u Pristini negde 93.Dosao covek da organizuje vojsku.Ja ga gledao svojim ocima kroz resetke.Posle neznam sta je bilo.Sto posto sam siguran jer smo se prepoznali i oslovili.

Zeljko Hadzic
13-02-2008, 20:20
Macek - sigurno biologija
Mecic Zoran - osnovi elektrotehnike
Jaganjac Jasmin - opsta taktika sa taktickom obukom

damir
26-02-2008, 20:42
Vlado Županović - matematika

čovek koji je znao i najkomlikovanije stvari jednostavno da objasni,
čovek koji je znao da nacrta idealnu kružnicu slobodnom rukom i kod koga ti na testu zadatak nije bio priznat ako napraviš i banalnu grešku. Bio je odličan predavač i mnoge nas je naučio matematici.

Parlov Zdenko - impulsna i digitalna elektronika, digitalni računari .....

naš razrednik u 3. i 4. godini (83-85), veliki entuzijasta i motivator
bio je stariji od nas oko 8 godina i bio nam je kao stariji brat

ima ih još ali mozak mi stao ....

Blaf
29-02-2008, 01:05
Viroubal ili tako nesto, geografija i urbana legenda o noci prespavanoj u kontejneru?
Za Medic Djuru, izostavio si prof (mislim da se tako i majci potpisivao)
Kozulj Njego, fizicko, tjelesno... sta god.
Ne mogu da se setim hemicarke, matora, plavo seda, dobro me je namucila jso na prvoj godini.

Blaf
29-02-2008, 01:09

Engleski - Patkica, ali nema sanse da se setim imena

Laki
04-03-2008, 13:26
A sta je Eldom Dernikovic profesoricom knjizevnosti, iskreno, ja sam je voleo, za razliku od vecine 2/30 koji su dobijali ospice od nje, posebno Branislav koji nikako nije mogao da ukapira sta je "pisac" hteo reci svojim delom iako je sve knjige citao po dva puta, a rezime ucio napamet...

buco
04-03-2008, 18:25
Mislim da je gospođa Derniković nedavno preminula. Meni je ostala u dobrom sjećanju...

damir
04-03-2008, 19:13
Ipak mi je žao iako je nisam voleo.

Ranko
12-03-2008, 22:05
Ruski - Nada a mislim da se prezivala Gligorović

trifke
13-03-2008, 18:08
Ukoliko je istina za profesoricu Dernikovic da je preminula, iskreno mi je zao, iako je nisam nesto posebno obozavao. Kakva god da je bila, bila je nasa!!! Nervirala me je svojim smor pricama iz sportskog zivota, kojima sam manje verovao nego u Pepeljugu!? Ipak o pokojnicima sve najlepse, a u ovom ludom zivotu susreo sam mnogo vise dilea, nego sto sam mogao zamisliti, tako da Elda u mom zivotu moze imati mesto rezervisano za andjele!!!

Rajah
13-03-2008, 18:39
Ukoliko je istina za profesoricu Dernikovic da je preminula, iskreno mi je zao, iako je nisam nesto posebno obozavao. Kakva god da je bila, bila je nasa!!! Nervirala me je svojim smor pricama iz sportskog zivota, kojima sam manje verovao nego u Pepeljugu!? Ipak o pokojnicima sve najlepse, a u ovom ludom zivotu susreo sam mnogo vise dilea, nego sto sam mogao zamisliti, tako da Elda u mom zivotu moze imati mesto rezervisano za andjele!!!

U ono doba za Dernikovićku, čoveče, zvala me "mimoza". Nisam imao oči da je gledam. A 1/33 je dobio od nje nadimak "umna, emotivna, sirova sirotinja"
Danas... nek'joj je laka zemlja.

crni29
21-03-2008, 20:40
Ivica Fištrek (matematika vam je kak lanac ...)
Zdenko Parlov (moj favorit)
Obrad Lazić (marksizam sa filozofijom)
Mile Petrovski (moj k-dir voda koji nas je na jednoj utakmici FK Zagreba htio braniti i pištoljem da je zatrebalo.. )
...

Da li neko zna nesto o njima ?

perezbgd
04-04-2008, 11:23
Procitah ovde da je Pejanovic predavao mikroprocesore, on je sada pukovnik i moj sef, tj, nacelnik grupe za informaticku podrsku u Sektoru za Ljudske resurse ministarstva odbrane Srbije

perezbgd
04-04-2008, 11:28
Mi kao zadnje generacija nismo imali srecu da upoznamo vecinu profesora koji su predavali u Zagrebu, ali neki od njih su predavali i nama Bećir Škrijelj - taktiku, Vidosalvjevic Dragan PNNG, Vujadinovic- mikrotalasnu elektroniku...

damir
04-04-2008, 17:28
Kakav je bio Bećir? Jeli bio oštar kao u vreme kad je nama predavao PNNG?

ibrdar
29-05-2008, 21:50
Danas sam na križanju Maksimirske i Bukovačke ulice (nasuprot stadiona) sreo profesora geografije Tomicu Virybalda - isti je kao što je bio i prije 30 godina kada je meni predavao u prvoj i drugoj godini 1976/77 i 1977/78.

Laki
30-05-2008, 13:13
Nije red "da joj kosti pomeramo" pričama o njoj ali...
Pročitao sam na netu da radi u V Gorici u nekoj školi za mentalce... ili kako god se to sad zove, iskreno mi je žao ako je napustila ovaj svet. Njene priče o sinu o tom kako je ispite spremala u avionu izmedju dva takmičenja, o Splitu,ma generalno bila je ok!!
Iskreno najviše je nerviralo naša sirovost i protiv toga se borila....
Zna li neko konkretne činjenice ili je to samo "aber" o njoj...
pozz
Petar Lazić 2/30

AleX_
14-06-2008, 02:23
Danas sam na križanju Maksimirske i Bukovačke ulice (nasuprot stadiona) sreo profesora geografije Tomicu Virybalda - isti je kao što je bio i prije 30 godina kada je meni predavao u prvoj i drugoj godini 1976/77 i 1977/78.

al je Tomica jos medju zivima, he he, cini mi se da je bio zaljubljen u Tomicku bas tih godina. Sjecam se jednog izleta u Samobor kada je cijeli dan obletao oko Vesne.

buco
14-06-2008, 18:23
Nije red "da joj kosti pomeramo" pričama o njoj ali...
Pročitao sam na netu da radi u V Gorici u nekoj školi za mentalce... ili kako god se to sad zove, iskreno mi je žao ako je napustila ovaj svet. Njene priče o sinu o tom kako je ispite spremala u avionu izmedju dva takmičenja, o Splitu,ma generalno bila je ok!!
Iskreno najviše je nerviralo naša sirovost i protiv toga se borila....
Zna li neko konkretne činjenice ili je to samo "aber" o njoj...
pozz
Petar Lazić 2/30

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20040217/osmrtni ce01.asp

Žao mi je, ali mislim da je naša profesorica na ovoj stranici!

Gičevski Z.
17-06-2008, 20:55
Sanju Maksić je upucao bivši momak i to koliko se sjećam kada su Kubatov i ona otišli kod njenih negde oko Karlovca.

Veselin Bosilkovski
27-08-2008, 20:14
Mile Petrovski- radi u akademiji makedonske armije! Sreli smo se par puta! Odusevljeno smo evocirali spomene: on je tada bio porucnik -k-dir u 33.kl( ???), a ja u 32 kl., ali se sjecam da nam je na Slunju u drugoj godini predavao neke prakticne teme iz taktike i sl.!

Veselin Bosilkovski
27-08-2008, 20:21
Ucio sam engleski ali ne pamtim ime mlade nam profesorice!:mad: Ali sam zapamtio ;)( jer smo svi ljubomorni bili onima koji su ucili francuski-:p= imala je dva ucenika Pavlovic Paju i ne znam ko jos iz druge NG.32 kl.) -Bruno File( ili Fila) - imala je cini mi se italijansko porijeklo- no nije vazno! vazno je da kad je dosla da zamjeni nasu prof. koja je otisla na porodjajno- bili smo presrecni! Dugom crnom kosom , japanskim izgledom i lijepotom i nacinnom kojim je koketirala sa nama e... - to se pamti!!!!

Veselin Bosilkovski
29-08-2008, 19:50
Meni najomileniji predmet! :)Je.. ga !!! Sta cu!Samo u matematici nema lazi! Uvijek je samo jedan rezultat tacan i istinit!:o Vorkapic Milena!:cool: Profesorica koja kad smo bili nespremni za ispitivanje, nekako smo je uspjevali zagovoriti o domacim kolacima i to kako ona sprema i... prodje pola casa- vrijeme za ponavljanje , pa pocne novu lekciju: ,, Bosiljkovski kad toliko znas , ajde na tablu da predajemo novu temu!!!,, I tako... ponovo ja na tablu...Ali bila je super--- kad bi svi popadali na pismeni, ajde ponavljamo svi pismeni... :rolleyes:

damir
03-09-2008, 09:43
Mile Petrovski je nama u 30. klasi TSVŠ predavao praktični deo taktike, a kako se provaljivao možete pročitati u grupi tema za 30.kl.

vlado
09-09-2008, 14:48
Petar Umičević - taktika
Joca Štakor - psihologija

vlado
09-09-2008, 15:35
Trifunović - mjerenja u elektrotehnici

vlado
09-09-2008, 16:16
Bičkaj Ramo - pešadijsko naoružanje sa nastavom gađanja

vlado
10-09-2008, 11:48
Da kod Laze Kamikaze prvotimci su morali grufkati tj. noge u lavor vode a oko glave mokri ručnik kad voda iz lavora ispari i ručnik se osuši naučio si sociologiju

vlado
10-09-2008, 19:26
Milan Korač kapetan mislim da predaje na jednoj srednjoj školi u Zagrebu

miodrag-deckovic
12-11-2008, 21:51
Mile Petrovski- radi u akademiji makedonske armije! Sreli smo se par puta! Odusevljeno smo evocirali spomene: on je tada bio porucnik -k-dir u 33.kl( ???), a ja u 32 kl., ali se sjecam da nam je na Slunju u drugoj godini predavao neke prakticne teme iz taktike i sl.!

Extra lik:eek::eek:

taktika čini mi se

Peco
07-12-2008, 13:31
Mislim da je gospođa Derniković nedavno preminula. Meni je ostala u dobrom sjećanju...

I meni je žao, sve u svemu bila je dobra,
a mora da je i bila mačka 60-tih godina.
Nek se jave stariji pitomci pa nek nam kažu.
Sjećam se da nam je jednom dala neki sastav da
joj napišemo kao neku pjesmu.
A Čupić (rip) je uzeo pjesmu od Ive Fabijana (niko od nas
nije znao ko je taj ) i dobio je odličnu ocjenu....

damir
08-12-2008, 10:42
...A Čupić (rip) je uzeo pjesmu od Ive Fabijana (niko od nas
nije znao ko je taj ) i dobio je odličnu ocjenu....

Očigledno nije ni ona znala, čim je dala 5 .

ANTUN
12-12-2008, 19:10
Ja ću da započnem sa spiskom onih koji se sada sećam

Mihotić Ivica - književnost
Marko Maletić - elektrotehnika
Miško Kubatov - elektrotehnika
Aileen Martinović - fizika

Strašno - stao sam!!! Likova se nekako i sećam ali imena...:confused:

Marko-zvani Masa nam je u 27.volio prićati uz detaljni crtež na ploći kako se hvata morski crv,pa smo to koristili kada je frka a njemu je to bila najdraža tema,kao što je ribarima drag crv jer svaka riba ide nanj.Miško je zaista vozio moto utrke 60-tih god.i na stazi Preluka kod Rijeke pri padu izgubio oko i polomio rebra.Oženio se gledateljkom na utrci,za koju kaže da je nije poznavao prije nego ga je omotanog i u gipsu došla posjetiti u bolnicu.Volio nam je pričati o utrkama a jednom nam je pokazao majstorije pri vožnji Guzzia u krugu Centra.

ANTUN
24-12-2008, 19:29
Buklijaš - marksizam
Milošević - geografija

Istina,dosta profesora sam izgubio iz memorije i dokućim ih iz dubine misli čitajući forum.Pokušam se tako sjetiti onih koji nisu navedeni a kojih sam se teško sjetio pa je tako u misli došao p.puk.Mirko Gajić iz Ob.o.BiS što smo zvali O Be eS.Čovjek koji je bio likom možda i najstariji predavač,prošao Sinaj u misiji UN-a i čije smo bilježnice morali vratiti na kraju god.dok smo ostale mogli zadržati.Bio je to predmet bez knjige-udžbenika,samo zapisivanje na nastavi uz često diktiranje.

ANTUN
24-12-2008, 19:35
Da li se tko sjeća imena kap.koji nam je predavao automatsko upravljanje(karakteristićan po većem nosu)zvali smo ga Šuki i izašli smo sa njime na naslovnici ABC tehnike sa Maljutkom u prvom planu.Pitam radoznalo to prije nego bi pogledao fotku ili zavirio u stare bilježnice(ako je imam iz tog predmeta).

Hazim gluhić
24-12-2008, 22:22
Vinko Višić (-2) TTTTTT
Đuro kurva
.........

Nama je razredna bila Stjepka Pesic -knjizevnost, a Vesne Tomic cu se sjecati do kraja zivota, zbog neceg mi je picila keceve i kad nisam odgovarao...al na kraju ppuk Milinkovic (brko) je popravio stvar...Vinka Visnjica...klackalica..ubijala nas je u pojam..i tehnicka slova..Mileta Petrovskog se sjecam sa piste..kisa pada..a on lezeci...pista se susi ispod njega..a i to mu bio dobar metod za susenje piste..

Miroslav
25-12-2008, 10:18
Nama je razredna bila Vesna Pesic -knjizevnost, a Vesne Pesic cu se sjecati do kraja zivota, zbog neceg mi je picila keceve i kad nisam odgovarao...al na kraju ppuk Milinkovic (brko) je popravio stvar...Vinka Visnjica...klackalica..ubijala nas je u pojam..i tehnicka slova..Mileta Petrovskog se sjecam sa piste..kisa pada..a on lezeci...pista se susi ispod njega..a i to mu bio dobar metod za susenje piste..

Haze - Vesna je bila Tomic i predavala istoriju. Stjepka Pesic je predavala knjizevnost.

Hazim gluhić
25-12-2008, 16:02
Haze - Vesna je bila Tomic i predavala istoriju. Stjepka Pesic je predavala knjizevnost.

Ispravio......hvala....memorija...ko alkalna baterija....nema punjenja....

mirx
26-12-2008, 00:03
Ispravio......hvala....memorija...ko alkalna baterija....nema punjenja....
Mislim da je bio Lazic onaj profesor sto anm je predavao sociologiju a ne Obradovic

mirx
26-12-2008, 00:12
O kako je to divno sto gospodin "spalato" pomenu Visnjic Vinka,mehanika sa cvrstocom, veoma fin i kulturan gospodin a pri tom rigidno strog,no uz duzno postovanje nije dozvoljavao da mu pitomac ima keca.Ljevnaic to dobro zna:D, sory, izvodio ga je "milion" puta na tablu i ucio i njega i sve nas, dolazio nam je i u paviljon-sobe, jer kako je on govorio, ako mi pitomac ima jedinicu onda ja nisam dobar profesor, posebno je to radio posle REVOLUCIJE 1.NG 32.kl na masinskim elementima.Kod njega nismo mogli imati svoje lenjire i troruglove, niti svoje sestare i digitrone, sve nam je on pripremio svoje, dobro je poznavao salabahtere i sistem prepisivanja. Svaka mu cast. Zato kada bi se susretao sa nama na krugu ili u hodnicima i na nase "zdravo druze profesore" uveka nam je redovno i kulturno otpozdravljao, a ako bi imao ruke u dzepovima obavezno ih je vadio dok bi nam otpozdravio. Ako netko ima bilo kakav kontakt sa njim pozdravite ga, od sveg srca, mene a mislim i moju 1.NG.32.kl je mnogo naucio. Radomir Kovacevic & crazymen.
Za mene je Visnjic bio ok .Koga je zanimala mehanika i ko je imao talenta mogao je od njega nauciti. Njegovi casovi su mi bikli jedni od interesantnijih u TSVS

Miroslav
26-12-2008, 09:03
Mislim da je bio Lazic onaj profesor sto anm je predavao sociologiju a ne Obradovic

Obrad Lazic ;)

Hazim gluhić
26-12-2008, 15:29
Obrad Lazic ;)

Pitanje....
Da li je nama njemacki predavala profesorica koja se zvala MERCEDES..bas tako ...Mercedes...

Znam da je bila ko zvono.....u pubertetskim ocima...

Hazim gluhić
26-12-2008, 15:31
Za mene je Visnjic bio ok .Koga je zanimala mehanika i ko je imao talenta mogao je od njega nauciti. Njegovi casovi su mi bikli jedni od interesantnijih u TSVS

Vinko Visnjic je legenda..ko je htio mogao je i nauciti...ja jos i danas prakticiram njegov nacin pisanja..to znaci da on jos traje...

Hazim gluhić
26-12-2008, 15:44
Drugovi pitomci..
Kako niko od saobracajaca ne spominje..legenda SbSl i RKSbSl..Pecikoza Rade i Ficovic Slobodan (ime sam lupio)....Bezbijednost saobracaja..metodika upravljanja m/v...Glavni putni pravci..sporedni putni pravci..od mjesta do mjesta naravno...

Pa gdje su ti ljudi...bio je tu, meni se cini i Laslo Molnar..nosio naocale...
Ko nam je predavao motoristiku....

Hazim gluhić
26-12-2008, 15:53
Bila nam je razredna prve dve godine, čak je i svoj video rekorder donela od kuće da možemo gledati filmove u društvenoj prostoriji.
U to vreme se pričalo da je oborila jednog tipa iz istorije, pošto ju je merkao opasno, Tomićka primeti a ovaj je negirao u stilu kao " babe ne gledam". Taj tip je posle opet konkurisao za TSVŠ, pa je završio 33A klasu. Šta ćeš, u trećoj godini nema istorije. Pamtim lika po faci, verovatno neko od vas mu zna ime.

Šige 36/4

U svakoj klasi ona je imala taj problem...baba, neko rekao...ja sam zbog tog popusio i umalo pao...Bitka na Neretvi i granice Njemacke '39..tad sam dobio naziv OKUPATOR..prst mi bio u gipsu i nisam isao ravno granicom...dobro se sjecam bijele teke i keca ko crkvena vrata...cak sam radio onaj zavrsni test, kojeg rade samo oni koji ce pasti ili proci...ucio sam danonocno..sve operacije napamet..krede u boji...i naravno prosao..knjigu istorije i skripte sam tad najradosnije razduzio...mrzim ISTORIJU...

mirx
28-12-2008, 22:25
U svakoj klasi ona je imala taj problem...baba, neko rekao...ja sam zbog tog popusio i umalo pao...Bitka na Neretvi i granice Njemacke '39..tad sam dobio naziv OKUPATOR..prst mi bio u gipsu i nisam isao ravno granicom...dobro se sjecam bijele teke i keca ko crkvena vrata...cak sam radio onaj zavrsni test, kojeg rade samo oni koji ce pasti ili proci...ucio sam danonocno..sve operacije napamet..krede u boji...i naravno prosao..knjigu istorije i skripte sam tad najradosnije razduzio...mrzim ISTORIJU...

Ficovic Zivorad on je bio u Podgorici na sluzbi.
Pecikoza je napustio vojsku i radi auto osiguranje negde u Beogradu zivi.

Hazim gluhić
29-12-2008, 12:48
Ficovic Zivorad on je bio u Podgorici na sluzbi.
Pecikoza je napustio vojsku i radi auto osiguranje negde u Beogradu zivi.

Da i njih spomenemo...to su bile nase legende..kod Fice sam radio diplomski.. " Metodika upravljanja m/v u teskim terenskim uslovima " ...

sige robert
26-04-2009, 21:18
Sećate li se zaće kog koga smo zaduživali školsku opremu ? Držao je neki magacin, baraku preko puta 2 paviljona (objekat broj 36 ). Visok, sa naočarima, uvek se šalio. Ime, zna li neko?
Setio sam se još jednog, građansko lice, Špehar ...? , isto neki magacin dužio, ali za vojničku opremu, i to objekat vešeraje, ali sa druge strane ulaz, kod elektro smera.

Veselin Bosilkovski
26-04-2009, 22:17
Kod nas(32kl) bio je zaco Maric Vidic-ako se dobro sjecam - pa smo ga pitali sta mu je ime a sta prezime!!???:)

IvoA
29-09-2009, 09:46
Buklijaš - marksizam
Milošević - geografija

Zinaja Aleksandar - tjelesni

IvoA
29-09-2009, 09:50
Buklijaš - marksizam
Milošević - geografija

Zinaja Aleksandar(ime)

IvoA
29-09-2009, 19:42
potpukovnik Vujadinovic.major Vilem Hajek,kapetan Grubic Branko,Alfirev Gordan,kapetan Stevanovic-mornar,kako se zvase onaj mali major sto nam je predavao radio uredjaje

Radio Relejne uredjaje je predavao Vujadinovic Slobodan u to vrime kapetan.A taj kapetan Grubic Branko da li je on bio u 22 klasi TSVS?

IvoA
29-09-2009, 19:46
Imali smo engleski,njemacki,ruski i francuski.Nastava se odrzavala u srednjoj baraci,izmedju 2.paviljona i kuhinje.Ja sam ucio engleski a predavala mi je Tedeschi.Onda je imala nekih 50-ak godina i veeeeliko poprsje...Sjecam se jedne zgode kad je jedan klasic,zaboravio sam mu ime,znam samo da je iz Vrbovca,radio &quot;rucni rad&quot; u zadnjoj klupi i svrsio u papir.Ona ga je vidjela da nesto mota i trazila da joj donese taj papir..Iznenadjenje je bilo veliko....:):)

To je bio Krstic Marko saobracajac iz 22 klase TSVS. Ja se sjecam te price isto.

IvoA
29-09-2009, 19:48

To je bio Potocki Mijo i predavao je Povijest. Uzrecia mu je bila "molim pa da".

vlado
19-10-2009, 15:04
Eto ja sada saznao da mi je profesor Alfirev Gordan opća elektronika sada i na faksu profesor i predaje opasnosti od struje

bjelovac
24-10-2009, 14:45
Ovo sto Miroslav nemoze da se sjeti mislim da je bila Tehnologija materijala a taj p.puk pred penzijom bi trebao biti Hinic Milan (21kl. predavao i bio kIk). Vidjao sam ga i mislim da stanuje u N.Beogradu Blok 62. Takodje sto se tice onih vjezbi i lemljenja to je nama predavao tada kap. Vujadinovic mislim Slobodan i zvali smo ga TEMLEM valjda zbog tog lemljenja. Zanima me dali je Joca stakor u stvari Jovicic Slobodan u moje vrijeme bio kIkl.
Vidim niko ne spominje drugog profesora fiskulture a to je major Jamnik Franc. Dodise on je predavao nama u 21kl pa neznam da nije posle otisao u penziju. Takodje nam je predavao i Zinaja.
Jos sam se sjetio Kovacevic Vladimira (sahovski velemajstor) predavao nam je elektroniku.

ANTUN
24-10-2009, 21:34
Ovo sto Miroslav nemoze da se sjeti mislim da je bila Tehnologija materijala a taj p.puk pred penzijom bi trebao biti Hinic Milan (21kl. predavao i bio kIk). Vidjao sam ga i mislim da stanuje u N.Beogradu Blok 62. Takodje sto se tice onih vjezbi i lemljenja to je nama predavao tada kap. Vujadinovic mislim Slobodan i zvali smo ga TEMLEM valjda zbog tog lemljenja. Zanima me dali je Joca stakor u stvari Jovicic Slobodan u moje vrijeme bio kIkl.
Vidim niko ne spominje drugog profesora fiskulture a to je major Jamnik Franc. Dodise on je predavao nama u 21kl pa neznam da nije posle otisao u penziju. Takodje nam je predavao i Zinaja.
Jos sam se sjetio Kovacevic Vladimira (sahovski velemajstor) predavao nam je elektroniku.

Čitajući ovo sjetio sam se onog čega se nikada ne bih sjetio a to je da smo mi u 27.učili iz udžbenika (skripte-tako smo je zvali)elektronike koju je napisao Kovačević Vladimir,ali nije predavao u TSVŠ u to vrijeme(1978-82.).

bjelovac
24-10-2009, 22:12
Tacno on je napisao knjigu i mi smo ucili po njoj. Bila je bas podebela.

vučko
25-10-2009, 00:03

mali major se zvao Šupe Darko

Struki
25-10-2009, 21:27
Zdenka Maček - ?
Biserka Zajšek - ?

Zdenka Maček - biologija (meni je bila razrednica u 1. i 2. godini u VG 17. kl.) Biserka Zajšek - sociologija

Struki
25-10-2009, 22:00
Evo profesora i predavača u VG, a i u TSVŠ-u Maček Zdenka - biologija (razrednica mi u 1. i 2. godini), Tomašić Mirjana - filozofija s logikom, Vladimir Županović - matematika (kršni Dalmoš), Irena Vlajković (udana Siđi) - matematika, Medić ? (m) - matematika, Mikolaci Branka - matematika, Zinaja Aleksandar - tjelesni, Tamindžić Branko - tjelesni, Kožulj Njego - tjelesni, Levanić ? (m) - tjelesni, Majstorović ? (m) - tjelesni, Kunica Gordana - kemija, Milošević Đuro - geografija, Potočki Mijo - povijest, (" e, pitomac, pitomac, hajde ti") Vyroubal Tomo - geografija, Zajšek Biserka - sociologija, Štefanac Ivica - osnove tehničkog crtanja, Begović ? (m) - fizika, Škare Srećka - književnost, Škrijelj Danica - književnost, Dolić Srebrenka - njemački jezik (razrednica mi u 3. i 4. godini) kap. Vidosavljević Dragan - taktika i mislim PNNG, kap. Nešić Sava - vojna topografija, Tomić Vesna - DES i DPS (društevno ekonomski i društevno politički sistem), Babić Jasenka - tehnologija materijala, Roje Ninka - kemija, kap. I kl. Jaganjac Jasmin - nešto kao "bezbjednost" ili sl., major Đukić ? - elektronika, kap. I kl. Mecić Zoran - elektrotehnika (asistent mu Kubatov Miša) kap. Rama Bičkaj - pravilo službe (ujedno mi i načelnik klase u prve dvije godina, zamijenio ga klasić s VA KoV-a kap. Mile Petrovski), mehanika - ? PNNG (pješadijsko naoružanje s nastavom gađanja) - ? ORT (osnove ratne tehnike) - ? por. Hamzić Senad i por. Šiđi Ištvan - kibernetika, Cicvarić ? (m) - književnost, operatika - ppuk ?, Pozdrav VOGY-jevcima i svima iz CVTŠ-a. Struki.....http://www.marsh.rs/cvts/images/smilies/ wink.gif

Struki
25-10-2009, 22:07
Jos sam se sjetio Kovacevic Vladimira (sahovski velemajstor) predavao nam je elektroniku. VOGY - Struki (17. kl.) P.puk Hinić Milan je bio dok sam ja bio u VG (1986-90.) nešto poput oficira za moralno-politički rad u VG, suradnik načelniku VG p.puk Bogoljubu Slavkoviću, a inaće je Hinić (brko) ličanin iz Korenice (tada Titove Korenice).

Struki
25-10-2009, 22:10
Obrad Lazic ;)

Prof. Obrad Lazić je predavao sociologiju i nama u VG(17.kl.) - 1986.-90.

Struki
25-10-2009, 22:18
Istina,dosta profesora sam izgubio iz memorije i dokućim ih iz dubine misli čitajući forum.Pokušam se tako sjetiti onih koji nisu navedeni a kojih sam se teško sjetio pa je tako u misli došao p.puk.Mirko Gajić iz Ob.o.BiS što smo zvali O Be eS.Čovjek koji je bio likom možda i najstariji predavač,prošao Sinaj u misiji UN-a i čije smo bilježnice morali vratiti na kraju god.dok smo ostale mogli zadržati.Bio je to predmet bez knjige-udžbenika,samo zapisivanje na nastavi uz često diktiranje.

E, taj stari p.puk (nosio naočale) i nama je predavao O Be Ea u VOGY-u 17. kl. /1986.90./ -vazda pisao materijale na prozirnu foliju i produciro ju na projektoru. Struki ......

Struki
25-10-2009, 22:23
Molim od Veselina Bosilkovskog da mi, ako može, nabavi kontakt podatak (e-mail, telefon) od Mileta Petrovskog koji mi je bio načelnik klase u 3. i 4. godini 1988.-90. /17. kl. VG-e/ zamjenio svoga klasića s VA KoV-a kap. Ramu Bičkaja koji mi je bio načelnik klase od 1986. do 1988. g. Struki ....... (dejan.strukar@vk.t-com.hr)

Struki
25-10-2009, 22:27
Pero Umičević je (onako ćelav) bio načelnik 14. kl. VG-e.

Struki
25-10-2009, 22:42
Kada ga je vec Radomir spomenuo, zna li se šta je s kIk Bičkaj Ramom ?

Ovim sam dana na site-u www.vojnagimnazija.net pročitao jednu poruku od Rame Bičkaja od prije cca 2 godine u kojoj je naveo da je dobro i zdravo i da je u Gnjilanu (Kosovo) odakle je iz okolice i rodom. Inaće mi je Rama bio načelnik klase od 1986. do 1988. g., a zamijenio ga je kap. Mile Petrovski, njegov klasić s Va KoV-a, a Ramu su prebacili u K-3 zbog određenih problema s vojnicima s juga (njegovim zemljacima). Obojica su bile za mene ljudine i uvijek ću ih pamtiti kao izuzetno dobre ljude. Struki .....17. kl. VG-e

Struki
25-10-2009, 22:46
Evo profesora i predavača u VG, a i u TSVŠ-u Maček Zdenka - biologija (razrednica mi u 1. i 2. godini), Tomašić Mirjana - filozofija s logikom, Vladimir Županović - matematika (kršni Dalmoš), Irena Vlajković (udana Siđi) - matematika, Medić ? (m) - matematika, Mikolaci Branka - matematika, Zinaja Aleksandar - tjelesni, Tamindžić Branko - tjelesni, Kožulj Njego - tjelesni, Levanić ? (m) - tjelesni, Majstorović ? (m) - tjelesni, Kunica Gordana - kemija, Milošević Đuro - geografija, Potočki Mijo - povijest, (" e, pitomac, pitomac, hajde ti") Vyroubal Tomo - geografija, Zajšek Biserka - sociologija, Štefanac Ivica - osnove tehničkog crtanja, Begović ? (m) - fizika, Škare Srećka - književnost, Škrijelj Danica - književnost, Dolić Srebrenka - njemački jezik (razrednica mi u 3. i 4. godini) kap. Vidosavljević Dragan - taktika i mislim PNNG, kap. Nešić Sava - vojna topografija, Tomić Vesna - DES i DPS (društevno ekonomski i društevno politički sistem), Babić Jasenka - tehnologija materijala, Roje Ninka - kemija, kap. I kl. Jaganjac Jasmin - nešto kao "bezbjednost" ili sl., major Đukić ? - elektronika, kap. I kl. Mecić Zoran - elektrotehnika (asistent mu Kubatov Miša) kap. Rama Bičkaj - pravilo službe (ujedno mi i načelnik klase u prve dvije godina, zamijenio ga klasić s VA KoV-a kap. Mile Petrovski), mehanika - ? PNNG (pješadijsko naoružanje s nastavom gađanja) - ? ORT (osnove ratne tehnike) - ? por. Hamzić Senad i por. Šiđi Ištvan - kibernetika, Cicvarić ? (m) - književnost, operatika - ppuk ?, Pozdrav VOGY-jevcima i svima iz CVTŠ-a. Struki.....http://www.marsh.rs/cvts/images/smilies/ wink.gif

josipm
25-10-2009, 22:54
Struki, znas li nesto o blizancima Stracabosko iz tvoje klase?

ANTUN
26-10-2009, 19:47
30 je godina kako smo kao pitomci prve god.TSVŠ kod prof.Jankovića u Veljaći-Februaru79.morali pisati kontrolni iz matematike i uz obavezno gledanje(za vrijeme kontrolnog)sahranu Edvarda Kardelja.TV prijenos bio je direktan iz Ljubljane a urnu je nosio general Pavel Šuc.

Struki
26-10-2009, 23:13
Moji cimeri iz VG-e, braća Stracaboško - Dalibor i Dražen, su u svom Đulovcu. Jedini smo mi, skupa s našim četvrtim cimerom Otom Horvat iz Đurađa kod Virovitice, sve četiri godine gimnazije ostali cimeri dok su drugi bili pretumbavani. Obojica braće su, kako si negdje naveo, pomorci (završili Pomorski fakultet u Rijeci), bili su na morima širom svijeta i na platformama i u lukama. Jedan od njih, mislim Dalibor, bio je jedno vrijeme u Obali bjelokosti u Abidjanu. Obojica su se oženili, mislim da je Dalibor prije. Tata im je umro prije par godina. Ove godine je jedan od njih (sramota me je što sada ne znam koji) imao ozbiljnih zdravstvenih problema, ali o tome ne bih ipak je to privatna stvar. Bio sam kod njih dva - tri puta tamo od 1998. g. kada sam se i ja oženio. Mislim da je Dražen kupio stan u Daruvaru (ako nije on, onda je Dalibor). Malo da se i našalim pa te pitam da li ima tamo na NZ još mjesta za nas odavde (imaju li liberalnu imigracijsku politiku)? Pozdrav od Strukija..... (dejan.strukar@vk.t-com.hr)

josipm
27-10-2009, 13:54
Hvala Dejane,Naslo bi se mjesta za ljude dobre volje :)Javit cu ti se na email.Pozdrav, Josip

buco
29-10-2009, 15:48
Jučer sam bio na kavi sa Šarić Nediljkom iz Biograda. Poznajete li ga?Mislim da je on u VG došao kasnije, ali znam da je dobro trčao kros.Trenutno radi na katamaranu Jadrolinije i često je poslom u Splitu.Vaš je bio i Dalibor Marčić, ali on je na brodu i rijetko ga viđam.

H.Ramic
29-10-2009, 19:02
Eh da... sada sam našao ovu, za mene tužnu informaciju. Aileen Martinović nije među živima još od 1995. Na njenim predavanjima sam puno naučio, najviše zahvaljujući njenom stilu za to vreme, pa i danas nedostižnom po pitanju interakcije sa nama...

preuzeto sa http://www.astro.hr/krijesnice/nk_23.htm

Zalosno zaista.Nisam znao do sada-hvala ti. 24. klasi saobracajaca je bila razredna. Divna zena i profesor-od nje se moglo mnogo nauciti,od ponasanja,vaspitanja,drugarstva,fizike,planinarenj a....zao mi je

H.Ramic
29-10-2009, 19:18
Povijest(historija)-predavao Potocki Mijo Topografija-kap Carevic Nikola PNNG-Omic Smail seticu se jos poz

H.Ramic
29-10-2009, 19:28
Ruski je predavala Postic Slobodanka

dpodor12
17-11-2009, 22:15
Zajsek Biserka-istorija.Nada Bandalo-fizika.Kunica-kemija.Zdenko Kantolic-fizicko v.Zajc-elementi strojeva.Stefanec-tehnicko crtanje.Dzelajlija Teodosije-MSUS.Paun Stojanovic,Milenko Bojovic-OMV.Ferdo Pocuca-moto,pre par godina videh ga na tv.sef u euroline ZG.Jovicic Slobodan-psihologija.Ceran Gavro-MFP.Kad mi krecana proradi setit cu se jos koga.A neznam kako se zvala ona mala zbog koje smo svi zavoleli matematiku i ona iz knjizevnosti umesto Dernikovicke.Prsti na rukama bili iskrivljeni.

buco
18-11-2009, 01:57
Imena koja nedostaju:Cvetnić i Mihotić

crazymen
27-11-2009, 19:56
Kod nas(32kl) bio je zaco Maric Vidic-ako se dobro sjecam - pa smo ga pitali sta mu je ime a sta prezime!!???:)

Dragi Bos (siljo) moram te ispraviti, "prelistavao" sam malo ovu temu nakon duze vremena. Maric Vid je bio GRADJANSKO LICE i nama 1.NG 32.kl. je bio razredni staresina u trecoj godini, nije nam nista predavao, u cetvrtoj godini ga je zamenio ppuk.Jacic Petar (ON,PNOK), a cetni staresina u 32.kl je bio (kako ti kazes neznas sta je ime a sta je prezime) zastavnik 1. kl. VUJNOVIC DRAGIC (imao je brkove i nosio naocale sa debelim okvirima)

Veselin Bosilkovski
27-11-2009, 22:19
Dobro si se sjetio druze! U pravu si! A moze li se netko sjetiti zena koje su bile cistacice u paviljonima? I njihova imena!?? A?? Ne vjerujem, jer su bile u godinama, i sa viskom kilograma! HAHA!

ANTUN
28-11-2009, 21:02
Dobro si se sjetio druze! U pravu si! A moze li se netko sjetiti zena koje su bile cistacice u paviljonima? I njihova imena!?? A?? Ne vjerujem, jer su bile u godinama, i sa viskom kilograma! HAHA!

Negdje smo je vjerovatno pominjali.U 27.4.paviljon čistila je teta(tako smo je zvali)Anka.Mirna ,tiha žena.Da li je možda po našem odlasku promijenila paviljon ili ostala u četvrtom?

ANTUN
28-11-2009, 21:13
Kada smo kod tete Anke,šaljivi događaj.Jednog jutra vani kiša,smotra 27.na 2.katu 4.paviljona.Svi u stavu mirno,čita se dnevna zapovjed,grobna tišina.Teta Anka pokušavajući da ne remeti proceduru lagano dodirujući zid prolazi hodnikom,ulazi po svoj pribor u kupatilo,započinje joj novi radni dan,a onda duboku tišinu poremeti njen jaki vrisak.U kupatilu visi na koncu okaćen za dršku sprave za odštopavanje koja je zalijepljena(vakumirana)za strop kupatila miš kojeg smo juće uhvatili a sada je u visini očiju tete Anke.Greška!Naletila je ona,a bio je namijenjen prvom pitomcu koji u jutro uđe u kupatilo.Možete zamisliti propovjed načelnika klase...u nastavku smotre.

ibrdar
24-08-2010, 23:26
Danas sam u banci u Zagrebu sreo profesora elektronike Alfirev Gordana. Nije se mnogo promjenio od prije 30 godina kada je moja klasa završila školovanje. Lijepo smo se ispričali dok smo čekali u redu i malo se prisjetili davnih dana kada je on bio profesor a ja đak.

Miroslav
25-08-2010, 10:15
Danas sam u banci u Zagrebu sreo profesora elektronike Alfirev Gordana. Nije se mnogo promjenio od prije 30 godina kada je moja klasa završila školovanje. Lijepo smo se ispričali dok smo čekali u redu i malo se prisjetili davnih dana kada je on bio profesor a ja đak.

WOW Alfi... ako se ne varam ucili smo i cevnu tehnologiju pa negde u drugom polugodju prelazili na poluprovodnike... (i to bese negde '86 ili '87).

Becirovic
25-08-2010, 11:19
Zamolio bih moderatore da otvore jos jednu 'domenu' pod nazivom 'Stalni statav', dakle:
'CVTŠ Zagreb > Stalni sastav'
gdje bi se upisivali ljudi koji su u Centru bili zaposleni ili na sluzbi.

Zoran B.
24-02-2012, 17:15
Posedujem telefonski imenik CVTS iz 1991.godine. Moze se skenirati i postaviti na sajrt.

Miroslav
06-05-2012, 00:39
Posedujem telefonski imenik CVTS iz 1991.godine. Moze se skenirati i postaviti na sajrt.

Samo napred Zorane, to bi bilo interesantno videti.

Zoran B.
16-02-2013, 16:54
18.klasa TSVŠ KoV JNA – raketni smer (28.08.1969. do 13.07.1973.godine) Načelnik klase Milan Mandić Komandir 5.NG Predgrag Petronijević Razredni starešina Rade Tanjga Vaspitač Dragoslav Živković PREDMETE KOJE SMO IMALI I NASTAVNICI KOJI SU NAM PREDAVALI I GODINA 1. Književnost sa osnovama estetike i jezičke kulture .... Pešić Stanislava – Aska 2. Nemački jezik .... Nada Kvrgić 3. Matematika ....... Dragica Suljagić 4. Fizika sa osnovama mašinstva i elektrotehnike .... Barać Anica 5. Hemija sa osnovama hemijske tehnologije .......... Ninka Roje 6. Istorija ........ prof. Šegrt Marko, učesnik bitke na Neretvi 7. Geografija ... Noršić Mladen 8. Biologija ..... Zdenka Maček 9. Tehničko crtanje sa nacrtnom geometrijom .......... Zec Vladimir 10. Telesno i zdravstveno vaspitanje ... 11. Pravila, propisi i vladanje 12. Strojeva obuka ................................................ Petronijević Predrag 13. Pešadijsko naoružanje sa nastavom gađanja ... Zekanović Milutin 14. Vojna topografija II GODINA 1. Književnost sa osnovama estetike i jezičke kulture .... Pešić Stanislava – Aska 2. Nemački jezik....................................... Nada Kvrgić 3. Historija s osnovama vojne historije ... prof. Šegrt Marko, učesnik bitke na Neretvi 4. Matematika........................................ .. Dragica Suljagić 5. Geografija........................................ ... Noršić Mladen 6. Tjelesni odgoj 7. Osnovi sociologije ... ............................Majstorović Gradimir 8. Društveni sistem ............................... Živković D. (vaspitač) 9. Fizika .................................................. . Barać Anica 10. Kemija sa osnovama tehnologije.......... Ninka Roje 11. Biologija .............................................. Zdenka Maček 12. Strojeva obuka 13. Pravila i propisi 14. Vojna topografija 15. Mehanika sa čvrstoćom I .................... Pavlović Mirko 16. Elementi strojeva I ............................. Zec Vladimir 17. Mehanička tehnologija I ..................... Hinić Milan 18. Osnovi elektrotehnike ......................... Maletić Marko III GODINA 1. Književnost sa osnovama estetike i jezičke kulture.... Pešić Stanislava – Aska 2. Nemački jezik.... Nada Kvrgić 3. Matematika........ Dragica Suljagić 4. Tjelesni odgoj 5. Osnovi vojne andragogije i psihologije ....... Jovičić Slobodan 6. Tehnologija elektromaterijala i specijalistički radovi .... Jurković 7. Elektronika ....... Vladimir Kovačević (šah.velemajstor) 8. Električni izvori i instalacije ... Ergotić Mate 9. Elektrotehnika II .................... Maletić Marko 10. Enciklopedija naoružanja .... 11. Merenja I ................................ Kragelj Blanka 12. Raketna tehnika ...................... Tanjga Rade (razredni) 13. Vežbe iz elektronike 14. Merenja iz elektronike ... .........Matija Balić (došao iz TRZ Travnik) IV GODINA 1. Organizacija i rad tehničke službe ..... Ćeran Gavro 2. Materijalno finansijsko poslovanje .... Ristić Vitomir 3. Tjelesno vaspitanje 4. Osnovi raketne tehnike ........................................... Tanjga Rade (razredni) 5. Poznavanje, održavanje i remont raketne tehnike ... Tanjga Rade, Marjanović Lazar 6. Impulsna elektronika i integralna kola .... Kovačević Vladimir (šah.velemajstor) 7. Merenja u elektronici ................................................. Matija Balić 8. Enciklopedija motornih vozila sa vožnjom MATURA 1. Književnost sa osnovama estetike i jezičke kulture (sastav) 2. Matematika (pismeni i usmeni) 3. Organizacija i rad tehničke službe (pismeni) 4. Poznavanje, održavanje i remont raketne tehnike (usmeni, praktičan rad) Književnost i Matematiku smo imali tri godine, a savladali smo gradivo za četri godine. U četvrtoj godini smo imali pripreme za maturu iz ovih predmeta. Podaci nisu potpuno tačni za predmete Matematika i Fizika. Jedno vreme su nastavu izvodili stažisti (Franc, Janković, ....). Za grupu vojnih predmeta nisu navedeni nastavnici jer su iste drzali komandiri nastavnih grupa klase. Klasa je dva puta učestvovala na sletovima povodom Dana mladosti i to jednom u Sisku, a drugi put na Maksimiru. Pripreme za sletove je organizovao ppuk. Tomislav Sutlović, šef grupe nastavnika fizičke kulture. 21.klasa VTA KoV JNA – raketni smer (01.09.1973. do 13.07.1978.godine) Načelnik klase: Mućunović Mihajlo i Đenadija Svetozar Komandir voda: Milinković Zdravko i Radojković Jovica PREDMETE KOJE SMO IMALI I NASTAVNICI KOJI SU NAM PREDAVALI I SEMESTAR 1. Matematika I Simo Varićak, vežbe Antica Popović 2. Fizika I Miroslav Očko, vezbe Atika 3. Tehničko crtanje B.Šarčević 4. Tehnička mehanika I Stjepan Jecić (FSB) 5. Osnovi marksističke filozofije i opšte sociologije Niko Pezelj 6. Društveno politički sistem Gavrilo Belojević 7. Osnovna vojna obuka Zdravko Milinković 8. Telesno vaspitanje Predrag Rađenović (u svim semestrima) II SEMESTAR 1. Matematika II Simo Varićak 2. Fizika II Miroslav Očko 1. Tehnička mehanika II Stjepan Jecić (FSB) 2. Elektronička tehnologija S.Turk 3. Osnovi marksističke filozofije i opšte sociologije Niko Pezelj III SEMESTAR 1. Matematika III Željko Pauše (ETF) 2. Fizikalne osnove elektronike Aleksandar Mutavdžić 3. Tehnička mehanika III Z.Vnučec 4. Osnove elektrotehnike I Branislav Kuzmanović, vežbe Vukušić 5. Bezbednost Gavrilo Belojević IV SEMESTAR 1. Matematika IV Željko Pauše (ETF) 2. Osnove elektrotehnike II Branislav Kuzmanović, vežbe Vukušić 3. Modeliranje i tehničko programiranje Ivan Šoštarić 4. Elektronika I Radmio Pejić, vežbe Slavica Bajić 5. Programiranje na digitalnim rač.strojevima Đorđe Derikrava 6. Nemački jezik Nada Kvrgić 7. Osnovi naoružanja Dušan Vučković V SEMESTAR 1. Merenja u elektrotehnici Božidar Ferković 2. Teorija informacija Željko Pauše 3. Mikrotalasi, antene i propagacija Milan Bajić 4. Organizacija rada I Vukola Stevanović (TF Čačak), vezbe Car (FSB) 5. Elektronika II Radmio Pejić, vežbe Slavica Bajić 6. Raketni motori Tom Beriša VI SEMESTAR 1. Merenja u elektronici Marko Veljača 2. Teorija automatskog upravljanja Žarko Rašić 3. Osnovi strategije Mladen Popržen 4. Organizacija rada II Milovan Stojiljković, vežbe Siniša Borović 5. Elektronika III Ljubinko Jovanović, vežbe Mirna ... 6. Raketodinamika Milisav Momirski VII SEMESTAR 1. Taktika Nikola Knežević 2. Radio-prijemna tehnika Vladimir Volarević 3. Snabdevanje Ivan Tompak, vežbe Pantelić Vidoje 4. Elektronika raketnih sistema I Ivan Šoštarić 5. Vođenje i upravljanje projektila I Joviša Spasojević (VTI) 6. Elementi automatike I Ramiz Abduli, vežbe Mirković Rade VIII SEMESTAR 1. Tehničko obezbeđenje ratnih dejstava Miladin Nikolić, vežbe Smiljanić Čedo 2. Raketni sistemi vida I Vladimir Raić 3. Vojna psihologija Vladimir Rozić 4. Elektronika raketnih sistema II Ivan Šoštarić 5. Vođenje i upravljanje projektila II Ivan Vuković (VTI), Tibor Varadi (VTI) 6. Elementi automatike II Anton Bačun, vežbe Tomac 7. Politička ekonomija Stojanka Vujković, vežbe Bjelić Ivo IX SEMESTAR 1. Raketni sistemi vida II Stojče Deskovski 2. Ekonomika SFRJ Stojanka Vujković, vežbe Bjelić Ivo 3. Radarska tehnika Aleksander Razinger, vežbe Bogdanović 4. Konstrukcija vođenih projektila Milisav Momirski 5. Računarske mašine u raketnoj tehnici Krešimir Ćosić 6. Optoelektronika Svetislav Krstić 7. Vojna andragogija Milanković 8. Bojeve glave i upaljači Nikola Kršić 9. Poznavanje i održavanje motornih vozila S.Kovačev X SEMESTAR Diplomski

zorzst
17-09-2014, 14:24
Svaka čast klaso, imaš sve podatke.

Pozdrav Žorž

Zoran B.
17-09-2014, 19:24
Zoka, puno te pozdravljam i dragi mi je što si se javio. Učlani se na fb Vojni penzioneri Srbije, prati sajtove appvs i admiral.radioadmiral. Verovatno te zanima naša borba za 11.06%. Pozdrav ZB Javi se zoranbrankovic54@gmail.com